Styrelsen 2018-19

Styrelsen i Svenska Sportjournalistförbundet verksamhetsåret 2018-2019 valdes vid årsmötet den 24 maj 2018.


Ordförande:
Lisa Edwinsson, DN
lisa.edwinsson@dn.se

Vice ordföranden:
Ulf Niklasson, GP
ulf.niklasson@gp.se

Jenny Modin, SVT
jenny.modin@svt.se

Kassör:
Lars Folkesson, Bildbyrån
lars@bildbyran.se

Sekreterare:
Mats Olsson, frilans
mats@offensivsport.se

Ledamöter:
Carl Sandin, Bildbyrån
carl@bildbyran.se

Nicolinn Törnmalm, Expressen
nicolinn.tornmalm@expressen.se

Daniel Rooth, HD
daniel.rooth@hd.se

Lena Sundqvist, TV4/CMore
lena.sundqvist@bonnierbroadcasting.com


Frederic Pavlidis, frilans
frederic.pavlidis@gmail.com

Erik Karlsson, Aftonbladet
erik.karlsson@aftonbladet.se


Suppleanter (en plats vakant):
Patrik Larson, Sveriges Radio
patrik.larson@sverigesradio.se